Hakkımızda

Kulübümüz 18 Mart 1993 tarihinde resmen kurulmuş ve uluslararası Charter’ını 23 Ekim 1995’te almıştır.

Bu yönetim kurulları dönemlerinde çok önemli çalışmalara imza atmış bulunan kulübümüzün bugüne dek yaptığı ve imza niteliği taşıyan projelerden bazıları şunlardır:

Kurulduğumuz bölge olan Galata ve Beyoğlu çevresine ilişkin çevre düzenlemeleri, Beyoğlu ve Taksim Atatürk Anıtı’nın aydınlatıldı.

Kasımpaşa Çocuk Yuvası hamiliği.

Beyoğlu ve Kasımpaşa civarında Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile Okuma Yazma Kurslarının gerçekleştirildi.

Beyoğlu Hastanesinde Aile Planlaması çalışmaları yapılması,

Kasımpaşa Halk Eğitim Merkezinde Rotaryenler tarafından bir yıl süre ile İngilizce dersi verildi.

S.S.K. Nişantaşı Diyalizlim edildi.

S.S.K. Samatya Hastanesi’nde Diyaliz makinesine bağlı kalan veya haftanın hemen hemen her günü bu makinelere mecbur olan diyaliz hastaları için, Periton Diyalizi yöntemi ile normal yaşamları

Merkezinin ihtiyacı olan bir adet TV, elektrik süpürgesi ve tansiyon aletleri ve ameliyathaneye ışıklandırma ve çeşitli ameliyat için aletler temin edilerek tesnı sürdürerek bu işleri yapabilmelerini sağlayan “Ayakta Devamlı Periton Diyalizi ve Eğitim Merkezi” açılmış ve bunun devam ettirilmesi sağlandı.

“Bu Proje ile Significant Achievement Award kazanmıştır.”

Rotary Vakfı İşitme Engelliler Okulu, Odyometri Cihazlarının ve Kabininin temini sağlanarak Odyometri Ünitesi açılmıştır. Okulun Atatürk Köşesi dizayn edilmiştir ve yaptırılmış, kazan tesisatı, çatı, yangın merdiveni yapımlarına katkıda bulunulmuş, ihtiyaçları olan beyaz eşyalar alınarak teslim edilmesi ve bu okula ilişkin projelerimiz her zaman devam ettirildi.

Gençlik projelerine her döneminde destek olunmuş ve bu kapsamda Gençlik Forumu süreci başlatılarak yıllardır geleneksel hale getirildi.

Sokak Çocukları’nın tekrar topluma kazandırılmaları amacıyla, Sokak Çocukları Derneği ile birlikte rehabilitasyon projeleri gerçekleştirildi.

Öncelikle Dinar ardından Kocaeli-Adapazarı depremlerinde kulüp ve bireysel bazda hizmetlerde ve bağışlarda bulunulmuş, Rehabilitasyon amaçlı olarak RAYK öncülüğünde açılan Çorap Atölyesinin kurulmasından itibaren sahipliğini üstlenildi.

Beyoğlu İstiklal Caddesi’nin ışıklandırılması için dizayn çalışması yapılarak, kablolar ve ampuller temin edilmiş ve ışıklanma sağlanmıştır.

Selamiçeşme Özgürlük Parkı ağaçlandırılmış ve bu proje Yeşil Kuşak Çevre Öncüleri tarafından ödüle layık görüldü.

Çanakkale Ayvacık dağ köylerimizde kaybolmaya yüz tutmuş el tezgahlarında kumaş üretimi ile ilgili çalışmalar yapılmış, canlanmalarını sağlamış, fuarlara katılarak köylülerce üretilen tekstillerin satışı için çaba gösterildi.

“Bu proje ile Significant Achievement Award kazanılmıştır.”Bir cevap yazın