Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş Rotary Kulüplerinin “Kadın Liderliği Sürdürülebilir Başarı Sağlıyor ve Fark Yaratıyor” Paneli 6 Kasım 2019 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleşti.

 Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş Rotary Kulüplerinin “Kadın Liderliği Sürdürülebilir Başarı Sağlıyor ve Fark Yaratıyor” Paneli 6 Kasım 2019 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleşti.

 Açılışında Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Sayın Prof Dr Şirin Karadeniz mükemmel bir açılış konuşması yaptı. Değerli katkıların içinde 20-29 yaşındaki kadınların yüzde ellisinin bir işte çalışmadığını ve bunun çözüm bekleyen bir konu olduğuna dikkat çekti. 

 Panelistler Egon Zehnder işe yerleştirme şirketi kıdemli ortağı Sayın Murat Yeşildere, son birleşme ile WMLYR adını alan uluslararası reklam ve marka ajansının Grup Başkanı Sayın Arzu Ünal, bünyesinde önemli havaalanı işletmeleri ve inşaat şirketleri bulunan TAV’ın Yürütme Kurulu Başkanı Sayın Sani Şener deneyimleri, öğütleri ve öngörüleri ile unutulmaz katkılar verdiler. 

 G20 ülkelerinin kadın açılım grubu W20’nin Kurucu Başkanı, IWF Türkiye Başkanı ve KAGİDER geçmiş dönem başkanı Sayın Dr. Gülden Türktan moderatörümüz idi ve soruları ve katkıları ile bize bir bilgi şöleni yarattı. Fark yaratmanın farklı beceriler ile olduğuna değindi.

 Bir liderin çalışanlarına borçunun bir uçak kiralayarak savaş alanından alıp ülkelerine geri getirmeyi de içerdiğini, yumuşak güç kadının günümüz dünyasında aranan bir fark yarattığını, feminist kadınların da evde misafir bile ağırladığını, işi almanın veya kaybetmenin sadece bir kaç dakikalık bir cevap ile olabildiğini ve bunun yeri ve mekanı olmadığını ve bu bağlamda pek çok değerli bilgiyi dinledik.

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Yavuz Saltık belediyesini ve hedeflerini anlatan güzel bir kapanış konuşması yaptı.

 Düzenleme komitesi Galatasaray RK, Fenebahçe RK ve Beşiktaş RK adına Galatasaray Rotary Kulübü Dönem Başkanı Ihsan Ercan ve Geçmiş Dönem Başkanları Nilgün Özbudak ile Leyla Üstel düzenleme komitesi olarak gururla görevi tamamladılar.

 Panelistlere plaketleri  Rotary 2420.Bölge Federasyon Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Bekir Gökben, Galatasaray Rotary Kulübü Başkanı İhsan Ercan ve Fenerbahçe Rotary Kulübü Başkanı Özlem Özçevikverdi.

Katılımcılar panele ilgi, bilgi ve takdirlerini eksik etmediler. Bir cevap yazın